Halil TUNCER

Ana Sayfa| Künye | REKLAM | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

haliltuncerturizm.com
haberleri benden izleyin

Ana sayfa HABERLER   
GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTASI, GİRİŞİMCİLİĞİ GÜNDEME TAŞIYOR!
GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTASI, GİRİŞİMCİLİĞİ GÜNDEME TAŞIYOR!

Eklenme tarihi: 11.11.2009 20:31:24

GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTASI,

GİRİŞİMCİLİĞİ GÜNDEME TAŞIYOR!

Gençleri girişimciliğe teşvik etmek amacıyla tüm dünyada kutlanan Global Girişimcilik Haftası, 16-22 Kasım 2009 tarihleri arasında TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve Endeavor ev sahipliğinda Türkiye’de düzenleniyor. Hafta kapsamında 20’den fazla etkinlik yapılacak.

Halil Tuncer-İstanbul

Ekonomik kalkınmanın önemli araçlarından olan girişimciliğin artan önemi çerçevesinde dünyada 100 ülkede kutlanan Global Girişimcilik Haftası (GGH) 16-22 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenleniyor. Bu yıl Türkiye’de ikinci kez düzenlenen Global Girişimcilik Haftası kapsamında çok sayıda etkinlik yapılacak, kriz ortamında girişimcilere yeni ufuklar açılacak, geçler girişimciliğe teşvik edilecek.

 

      Ali Sabancı (TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı-PEGASUS Havayolları)

Global Girişimcilik Haftası, toplumda girişimcilik hakkında farkındalık yaratmak, gençlere etkin girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak sunmak ve girişimcilik ortamının paydaşları arasında dayanışma yaratmak amacıyla düzenleniyor. Hafta Türkiye’de de genç girişimci potansiyelinin nitelik ve nicelik bakımından geliştirilmesi amacıyla kurulan TOBB Genç Girişimciler Kurulu ile gelişmekte olan ülkelerde girişimciliği destekleyerek ekonomik kalkınmaya katkıda bulunan uluslararası sivil toplum kuruluşu Endeavor öncülüğünde düzenleniyor. Orta ve uzun vadede ekonomik kalkınmayı tetikleme misyonu olan haftada iş dünyası, sivil toplum kuruluşları, eğitim kurumları ve hükümet temsilcileri işbirliği yaparak toplumda girişimcilik hakkında farkındalık yaratmak hedefleniyor. 

                      

                       Didem Altop ( Endeavor Türkiye Genel Sekreteri)                              

 

Milyonlarca genç etkinliklere katılacak

Dünyada her yıl milyonlarca gencin bir hafta boyunca yeni fikirler geliştirdiğini ve becerilerini keşfetmeye başladığını söyleyen TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, haftayla ilgili şunları söyledi; “Öğrenciler, eğitmenler, girişimciler, işyerlerindeki liderler, çalışanlar, sivil toplum örgütleri, devlet yetkilileri ve daha birçok kişi internet üzerinden ya da yüz yüze, dev etkinliklerden küçük etkinliklere uzanan bu kutlama furyasını oluşturuyor. Böylece topluma kazandırılan bilinçli yeni girişimciler tüm dünyada ekonomik kalkınmayı tetikliyor. Türkiye’de de kriz ortamında genç girişimcilere daha fazla ihtiyacımız var. Çünkü girişimci sayısı ne kadar artarsa, istihdam oranı da o ölçüde artar. Girişimci sayısının artması ile toplumsal refah düzeyi ve insanların hayat standartları da yükselecektir.”

Endeavor Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu haftanın misyonunu şu sözlerle anlattı; “Global Girişimcilik Haftası, gençlerin arasında girişimci bakış açısı ve girişimcilik hakkında farkındalık yaratmak, etkin girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak tanımlamak ve tanıtmak, paydaşlar arasında uzun soluklu dayanışma başlatmak ve sürdürmek, gerçekleşen dayanışma örneği ile topluma genel bir “yapıcı ve katılımcı” deneyim yaşatmak ve “çözüm yolu olarak birliktelik” anlayışını yaygınlaştırmak misyonunu taşıyor. Tüm dünyada kendi işini başlatmaya ve yenilikçilik potansiyellerini araştırmaya yönelik yerel, ulusal ve global etkinliklerle gençleri harekete geçiren hafta dolayısıyla Türkiye’de de girişimciliğin önünün açılmasını hedefliyoruz”.  

                         

                          Özcan Tahincioğlu (Endeavor Türkiye Yön. Kurulu Başkanı)

Hafta kapsamında 20’den fazla etkinlik yapılacak

Türkiye’de de Global Girişimcilik Haftası’nı (GGH) bir girişimcilik kutlamasına dönüştürmek üzere, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler arasından 90’a yakın kurum ile iletişim haline geçildi ve yaklaşık 30 kurum bu hafta içinde bir etkinlik yapmayı veya desteklemeyi kabul etti.  

TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve Endeavor ev sahipliğinde düzenlenecek hafta boyunca yeni nesil girişimciler bu çerçevede ilham alacak ve girişimci olma yolunda ilk adımlarını atacaklar. Bunu yaparken kendi hayatları, ailelerinin ve toplumlarının hayatlarında olumlu etkisi olacak yenilikçi ve sürdürülebilir şirketler kurabilmek için bilgi, yetenek ve çevrelerini geliştirmeye başlayacaklar. Topluma kazandırılan bu bilinçli yeni girişimciler ekonomik kalkınmayı tetikleyecekler.

                          

                           Berrak Kutsoy ( TOBB Genç Girişimciler Kurulu Danışmanı)

Global Girişimcilik Haftası kapsamında Türkiye’de aralarında TÜGİAD, GYIAD, JCI (Junior Chamber International), Özyeğin Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Akbank ve Turkcell’in de bulunduğu 30’un üzerinde kurum ve kuruluşun katıldığı 20’den fazla etkinlik yapılacak. Yüzlerce konuşmacının ve 5 binin üzerinde katılımcının beklendiği haftanın ilk günü gerçekleştirilecek “Krizde ve Her Mevsimde Yaratıcı Liderlik” konulu etkinliğe ise dünyaca ünlü yaşam koçu Azim Jamal da konuşmacı olarak katılacak.

 
Bu haber Yönetim tarafından eklendi ve 8925 kere okundu.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER HABERLER HABERLERİ
  TÜROB XXII Genel Kurulu Toplantısı   FIJET 57.Kongresi Antalya da yapıld
  ROTANA ve DAP Yapı yeni otellerini   Rotana ve DAP Yapı ilk iki otelini
  NG Hotels Marriot International ile   İzmir Büyükelçiler Organizasyonu 2
  İzmir Büyükelçiler Organizasyonu 1   Gaziantep Büyükşehir Belediye Başka
  Japonya gıda firmaları istanbul da   Bekir Atacan İstanbul 2.bölge Ak pa
  ATO ve TÜGİAD ortak yatırımlar hede   ITB Berlin : Tuna Sınır ötesi işbir
 
 
   
   
 
HALİL TUNCER
DENEYİMLERİMDEN
BAŞLARKEN
 
     
     
   
 
Başaran Ulusoy TURSAB Gen
Başaran Ulusoy Basın Açık
12.Turizm Zirvesi İstanbu
TURSAB Başkanı Ulusoy Röp
Seçimin Galibi Ulusoy ve
FLORANSA: MİCHELANGELO'NU
Başaran Ulusoy,TÜRSAB'a Y
ÖZBEKİSTAN MİLLİ KIYAFETL
EMNİYET KEMERİ ENGEL DEĞİ
Halil Tuncerin REHN Gezis
THY Uçuş Eğitim Merkezi A
Travel Turkey İzmir fuarı
Turizmin Nabzı Travel Tur
POMPEİ İTALYA'NIN VEZÜV
LEGACY OTTOMAN DA YAZA VE
Turizmin Nabzı Travel Tur
FRANSA TURİZM ARZINI TANI
THY, TGS'Yİ KURDU
Uluslararası Tunus Douz S
BESİM TİBUK NET HOLDİNG 2
GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTA
TÜRSAB Başkanı Başaran Ul
Başaran Ulusoy TURSAB Baş
İSTANBUL ŞEHİR TUR OTOBUS
Başaran Ulusoya İtalya Yı
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .Ertugrul Günay-Başaran Ulusoy

tijani haddad

Rohit Hangal-Sphere Travel Media

gujarat

hindistan

hindistan

hindistan

hindistan   Carlos Enrique Mayer Arjantin Turizm Bakanı Halil Tuncer

Başaran Ulusoy

Ali Onaran

tunus

murat dedeman nazire dedeman

Wyndham Oteller Grubu CEO'su Eric Danzinger

..
 

Tüm hakları Turizm Fotoğraf Sanatçısı Halil Tuncer'e (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Tasarım & Programlama netyanus.com.tr

Web Tasarım

Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni : HALİL TUNCER 0543 436 0144
İLETİŞİM: haliltuncer39@gmail.com, haliltuncerturizm@yahoo.com

Turizm Haber Sitesi