Halil TUNCER

Ana Sayfa| Künye | REKLAM | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

haliltuncerturizm.com
haberleri benden izleyin

Ana sayfa HABERLER   
Başaran Ulusoya İtalya Yıldızı Nişanı.
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İtalya Yıldızı Nişanı aldı.

Eklenme tarihi: 21.12.2012 23:32:14

 

            TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İtalya Yıldızı Nişanı aldı.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İtalya ile ilişkilerin geliştirmesi yönünde gösterdiği katkılardan dolayı İtalya Cumhurbaşkanı tarafından "İtalya Yıldızı Nişanı"na layık görüldü. "İtalya Yıldızı Nişanı" Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da katıldığı görkemli bir törenle Başaran Ulusoy'a takdim edildi.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleşen törene Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İtalya İstanbul Başkonsolosu Gianluca Alberini, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili,Ulusoy Grubundan Yılmaz Ulusoy,Senegal Fahri Konsolosu Nihat Boytüzün,ETS Tur YK Başkanı Mehmet Ersoy, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri, BYK Başkanları, TUREB Başkanı Şerif Yenen başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Gecede bir konuşma yapan İtalya'nın İstanbul Başkonsolosu Gianluca Alberini, Ulusoy'un İtalya ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin gelişmesine bulunduğu katkıya dikkat çekti.

İtalya İstanbul Başkonsolosu Gianluca Alberini, şunları söyledi: "Çok mutluyum çünkü bu akşam İtalya'nın gerçek bir dostuna teşekkür etme fırsatı buluyorum. İtalya'nın yıldızı nişanı 1946 yılından beri Cumhurbaşkanı tarafından verilmekte olup İtalya ile ilişkileri geliştirme başarısı gösteren insanlara verilmektedir. Sayın Başaran Ulusoy kurtarma operasyonları için özel çaba harcamış ve bizimle ortak çalışmıştır. TÜRSAB başkanı olarak İtalya'ya turist teşvikinde bulunmuştur. Bu nedenle vize başvurusu bakımından büyük bir artış var. Kendisi Başkonsolosluğumuz ile beraber işçi sendikası derneğimizin restorasyonu için ciddi katkılar sağladı. Proje İtalyan varlığını daha görünür kılmaktadır. Sayın Ulusoy ulusal düzeyde sahip olduğu değer ve İtalya'ya sağladığı katkılar nedeniyle İtalya nişanını vermekten onur duyarım."

İtalyan İstanbul Başkonsolosu Gianluca Alberini'nin ardından duygusal bir konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise bundan sonraki çalışmalarında bu ödüle layık olmaya çalışacağını söyledi.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, "Biz kültür varlıklarının turizmin bir parçası olduğunu Sayın Bakanımızdan öğrendik. Bunu bize öğreten sayın bakanımıza çok teşekkür ederim. Bu yıldızı alırken beni sabırla kabul eden eşim Şadiye hanıma, iki evladıma, gelinime, torunuma, aileme, arkadaşlarıma teşekkür ederim. Değerli dostum Hüsnü Özyeğin'e ayrıca teşekkür ediyorum. Türkiye'nin geleceği turizm. Biz Avrupa Birliği'ne kendi sorunlarımızı çözerek gireceğiz. Acentalarımızın halka açılarak ortaklıklar kurması en büyük dileğimdir. Kar kış demeden bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. İtalya çok sevdiğim bir ülke. AB konusunda ülkemizi en çok destekleyen ülkelerin başında geliyor. Vize konusunda hiç bir sıkıntı yaşatmadılar. Akdeniz insanının sıcaklığını gösterdiler. Onlara ve herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Günay: Basaran Ulusoy kardeşim gibi

Törende kısa bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ise Başaran Ulusoy ile birlikte çalışmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Günay şunları söyledi:  "Başaran Bey benim uzun yıllar tanıdığım bir ailenin önemli bir bireyi. Kendisi aynı zamanda benim en yakın çalışma arkadaşım oldu. Son 5 yıl içinde kardeş gibi çalıştık. Bakanlığın en önemli birimlerinden birisi gibi çalıştık. Güzel işler yaptığımızı ümit ediyorum. Pek çok sorunu başarıyla atlatabildik. Sektörün diğer bileşenleriyle kurulan diyalogda Başaran Bey'in çok büyük bir katkısı var. Böyle bir nişanı Türkiye'de turizmci bir arkadaşımıza verdikleri için İtalya Cumhurbaşkanına ve Sayın Başkonsolosa teşekkür ediyorum. İtalya'dan pek çok şeyi kopya çektiğimi söyleyebilirim. İtalya'da tarihe sahip çıkılmasını, hizmet sıcaklığı bizler için hep bir örnek oluşturdu. Akdeniz'de çok sağlam bir dostluk kurmuş durumdayız."

Konuşmaların ardından İtalya'nın İstanbul Başkonsolosu Gianluca Alberini Başaran Ulusoy'a İtalyan Yıldızı Nişanı'nı takdim etti.

 

 
Bu haber Yönetim tarafından eklendi ve 7617 kere okundu.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER HABERLER HABERLERİ
  TÜROB XXII Genel Kurulu Toplantısı   FIJET 57.Kongresi Antalya da yapıld
  ROTANA ve DAP Yapı yeni otellerini   Rotana ve DAP Yapı ilk iki otelini
  NG Hotels Marriot International ile   İzmir Büyükelçiler Organizasyonu 2
  İzmir Büyükelçiler Organizasyonu 1   Gaziantep Büyükşehir Belediye Başka
  Japonya gıda firmaları istanbul da   Bekir Atacan İstanbul 2.bölge Ak pa
  ATO ve TÜGİAD ortak yatırımlar hede   ITB Berlin : Tuna Sınır ötesi işbir
 
 
   
   
 
HALİL TUNCER
DENEYİMLERİMDEN
BAŞLARKEN
 
     
     
   
 
Başaran Ulusoy TURSAB Gen
Başaran Ulusoy Basın Açık
12.Turizm Zirvesi İstanbu
TURSAB Başkanı Ulusoy Röp
Seçimin Galibi Ulusoy ve
FLORANSA: MİCHELANGELO'NU
Başaran Ulusoy,TÜRSAB'a Y
ÖZBEKİSTAN MİLLİ KIYAFETL
EMNİYET KEMERİ ENGEL DEĞİ
Halil Tuncerin REHN Gezis
THY Uçuş Eğitim Merkezi A
Travel Turkey İzmir fuarı
Turizmin Nabzı Travel Tur
POMPEİ İTALYA'NIN VEZÜV
LEGACY OTTOMAN DA YAZA VE
Turizmin Nabzı Travel Tur
FRANSA TURİZM ARZINI TANI
THY, TGS'Yİ KURDU
Uluslararası Tunus Douz S
BESİM TİBUK NET HOLDİNG 2
GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTA
TÜRSAB Başkanı Başaran Ul
Başaran Ulusoy TURSAB Baş
İSTANBUL ŞEHİR TUR OTOBUS
Başaran Ulusoya İtalya Yı
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .Ertugrul Günay-Başaran Ulusoy

tijani haddad

Rohit Hangal-Sphere Travel Media

gujarat

hindistan

hindistan

hindistan

hindistan   Carlos Enrique Mayer Arjantin Turizm Bakanı Halil Tuncer

Başaran Ulusoy

Ali Onaran

tunus

murat dedeman nazire dedeman

Wyndham Oteller Grubu CEO'su Eric Danzinger

..
 

Tüm hakları Turizm Fotoğraf Sanatçısı Halil Tuncer'e (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Tasarım & Programlama netyanus.com.tr

Web Tasarım

Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni : HALİL TUNCER 0543 436 0144
İLETİŞİM: haliltuncer39@gmail.com, haliltuncerturizm@yahoo.com

Turizm Haber Sitesi