Halil TUNCER

Ana Sayfa| Künye | REKLAM | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

haliltuncerturizm.com
haberleri benden izleyin

Ana sayfa HABERLER   
FIJET 57.Kongresi Antalya da yapıldı.
FIJET 57.Kongresi Antalya da yapıldı.

Eklenme tarihi: 28.10.2015 21:38:35

 

      FIJET 57.Kongresi Antalya BelConti Otelde Düzenlendi.

 

        Dünya Turizm Yazarları Ve Gazetecileri Federasyonu (  F.I.J.E.T )  57. Kongresini Belconti Resort Hotel de gerçekleştirdi. 16.10.2015 sabahı açılış seremonisine birçok ülkeden gelen yazar ve gazetecilerin yanı sıra ülkemiz ve Antalya turizminde yetkin birçok isim konuşmacı olarak katıldı  ; F.I.J.E.T. Genel Başkanı Tijani Haddad, Kültür Ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Md.  Ramazan Çokçevik, Antalya Vali Yrd. Dr. Mestan Yayman, Muratpaşa Belediye Bşk. Yrd.  Hasan Kaçmaz, Antalya İl Kültür Ve Turizm Md. Yrd. İlknur Selçuk Köker, Emekli  akademisyen  Sema Akın, Belconti Resort Hotel Genel Md. Hakan Toksöz, Etamare Tour Hakan Eren.

 

5 gün süren kongrenin teması 'Terörü rağmen turizm' olarak belirlendi. Farklı ülkelerden 100 civarı turizm yazarı ve gazetecisinin katıldığı kongreye terör korkusu damga vurdu. Merkezi Fransa'da bulunan ve 32 ülkeden 680 üyesi olan FİJET'in kongresine katılım çok düşük oldu. Başkanlığını Tunus'un eski turizm bakanlarından Tijani Haddad'ın yaptığı FİJET'in birçok üyesi kongreye katılacaklarını bildirmelerine rağmen rezervasyonlarını iptal ettirip Türkiye'ye gelmedi.

FIJET Genel Başkanı Tijani Haddad Yazarımız Halil Tuncer ile.


 

                                 FIJET Başkanı Tijani Haddad, Antalya İl Kültür Ve Turizm Md. Yrd. İlknur Selçuk Köker ve Kültür Ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Md.  Ramazan Çokçevik ile

 

FİJET Başkanı Tijani Haddad, üyelerinin terör korkusu sebebiyle gelmediğini doğrulayarak, Türkiye'ye seyahat uyarası yapan hükümetlere tepki gösterdi. Kongrelerine normalde 200 civarı üyelerinin katıldığını kaydeden Haddad, “Bizim üyelerimiz dahil bir çok ülke hükümeti Türkiye'ye seyahat uyarısı yaptı ama FİJET olarak burada bu işin yapılmasını ve burada bunun olmadığını göstermek istedik. Üzerine çok yüklendik. Buralara gelinmemesini isteyen diğer ülke hükümetleri teröre destek oluyor bu böyle bilinsin. 'Gitmeyin' diyerek teröre destek olunuyor. Böylelikle terörist grupların istediklerini yapmış oluyorlar.” diye konuştu. Açılış konuşmalarında Dünyamız ve özellikle içinde bulunduğumuz coğrafyanın yaşamakta olduğu sorunların çözümünde turizmin rolü değerlendirildi. Teröre karşı turizmin birleştirici gücü ve barış üzerinde duruldu. 61 yıldır turizmi destekleyen F.I.J.E.T. in 57. Kongresinin diğer bir özelliği ise yeni üye Malta nın ilk F.I.J.E.T. kongresi olması idi. Malta'da gerçekleştirilecek kongresinin Türkiye'ye alınmasının mimarı olan FİJET Halkla İlişkiler Sorumlusu ve Türk turizmci Hakan Eren, Suruç'la başlayan ve Ankara ile devam eden bombalı eylemlerin yabancıları korkuttuğunu söyledi. 27 kişinin hayatını kaybettiği Suruç'taki patlamaya kadar 180 olan katılımcı sayısının bir anda 20'ye düştüğünü, yoğun çabalar sonrası 105'e kadar çıkan sayının 99 insanın hayatına mal olan Ankara'daki patlamanın ardından bir anda 60'a düştüğünü anlatan Eren, “G-20 Antalya'da yapılacak. Çok güvenli yerdir, aklınızı başınıza alın deyince 90 kişiye ancak ulaşabildik. İtalya'dan 40'a yakın delegemiz var, ancak bir gazeteci geldi. Onlar son dakikada iptal ettiler.” dedi. İptal edenlerin genelde Avrupalılar olduğu bilgisini paylaşan Hakan Eren, şu an kongrelerine 12 ülkeden 100 civarı gazetecinin katıldığını söyledi. 

 

Daha sonra genel kurul görüşmeleri ve çevre gezileri ile devam eden etkinlik programı 19.10.2015 akşamı muhteşem bir gala ile son buldu.

 

Kongre süresince dünyanın dört bir yanından gelen gazeteci ve yazarların konuşmalarında ve paylaşımlarında terörizme meydan okurcasına inançlı ve umutlu olduklarını görmek ise Türk Turizmciler  için ayrı bir mutluluk olmuştur.. FİJET'in 5 gün sürecek 57. kongresinde toplantıların yanı sıra, kongreye katılan üyelere  Antalya'nın tarihi, turistik ve kültürel mekanlarından Perge, Düden şelalesi,Antalya ve Alanya müzeleri  ve de  Antalya Kaleiçi  gezdirildi.

FIJET Başkanı Tijani Haddad.

FIJET Başkanı Tijani Haddad, FIJET Başkan Yardımcısı Salah Attia ile ören yerlerini gezerken.

 

 
Bu haber Yönetim tarafından eklendi ve 2949 kere okundu.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER HABERLER HABERLERİ
  TÜROB XXII Genel Kurulu Toplantısı   FIJET 57.Kongresi Antalya da yapıld
  ROTANA ve DAP Yapı yeni otellerini   Rotana ve DAP Yapı ilk iki otelini
  NG Hotels Marriot International ile   İzmir Büyükelçiler Organizasyonu 2
  İzmir Büyükelçiler Organizasyonu 1   Gaziantep Büyükşehir Belediye Başka
  Japonya gıda firmaları istanbul da   Bekir Atacan İstanbul 2.bölge Ak pa
  ATO ve TÜGİAD ortak yatırımlar hede   ITB Berlin : Tuna Sınır ötesi işbir
 
 
   
   
 
HALİL TUNCER
DENEYİMLERİMDEN
BAŞLARKEN
 
     
     
   
 
Başaran Ulusoy TURSAB Gen
Başaran Ulusoy Basın Açık
12.Turizm Zirvesi İstanbu
TURSAB Başkanı Ulusoy Röp
Seçimin Galibi Ulusoy ve
FLORANSA: MİCHELANGELO'NU
Başaran Ulusoy,TÜRSAB'a Y
ÖZBEKİSTAN MİLLİ KIYAFETL
EMNİYET KEMERİ ENGEL DEĞİ
Halil Tuncerin REHN Gezis
THY Uçuş Eğitim Merkezi A
Travel Turkey İzmir fuarı
Turizmin Nabzı Travel Tur
POMPEİ İTALYA'NIN VEZÜV
LEGACY OTTOMAN DA YAZA VE
Turizmin Nabzı Travel Tur
FRANSA TURİZM ARZINI TANI
THY, TGS'Yİ KURDU
Uluslararası Tunus Douz S
BESİM TİBUK NET HOLDİNG 2
GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTA
TÜRSAB Başkanı Başaran Ul
Başaran Ulusoy TURSAB Baş
İSTANBUL ŞEHİR TUR OTOBUS
Başaran Ulusoya İtalya Yı
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .Ertugrul Günay-Başaran Ulusoy

tijani haddad

Rohit Hangal-Sphere Travel Media

gujarat

hindistan

hindistan

hindistan

hindistan   Carlos Enrique Mayer Arjantin Turizm Bakanı Halil Tuncer

Başaran Ulusoy

Ali Onaran

tunus

murat dedeman nazire dedeman

Wyndham Oteller Grubu CEO'su Eric Danzinger

..
 

Tüm hakları Turizm Fotoğraf Sanatçısı Halil Tuncer'e (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Tasarım & Programlama netyanus.com.tr

Web Tasarım

Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni : HALİL TUNCER 0543 436 0144
İLETİŞİM: haliltuncer39@gmail.com, haliltuncerturizm@yahoo.com

Turizm Haber Sitesi