Halil TUNCER

Ana Sayfa| Künye | REKLAM | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

haliltuncerturizm.com
haberleri benden izleyin

Ana sayfa SEKTÖRDEN   
Turizmcilere yeni fuar alanı
Türkiye’nin turizm sektöründeki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir - Turizm Fuar ve Kongresi İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık ortaklığıyla 9. kez 10-13 Aralık 2015 tarihlerinde yeni fuar alanı fuarizmir’de organize edilecek.

Eklenme tarihi: 14.10.2015 16:49:50

“fuarizmir”
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen Travel Turkey İzmir - Turizm Fuar ve Kongresi, İzmir Ticaret Odası (İZTO), T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından destekleniyor.
 
İZMİR, DÜNYAYA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Düzenlendiği ilk yıl olan 2007’de, 185 firmanın katılımıyla başlayan ve her yıl katılımcı sayısını katlayarak arttıran Travel Turkey İzmir’e, bu yıl 1000’nin üzerinde firmanın katılması bekleniyor. 
 
KOSOVA’nın partner ülke, ADANA’nın Partner İl olduğu Travel Turkey İzmir – 9. Turizm Fuar ve Kongresi, 2014 yılına göre metrajını ikiye katlayarak Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar alanı fuarizmir’in B, C ve D hollerinde gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl 30 ülkeden 902 katılımcı ve 67 ülkeden 28 bini aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, bu yıl da katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya devam edecek. 
Her yıl olduğu gibi bu yılda ‘B2B Hosted Buyer Programı’ adı altında katılımcı firmalarla işbirliği yapmak için dünyanın önemli tur operatörleri ve seyahat acentalarından satın almacılar fuarda ağırlanacak. Türk Hava Yolları’nın desteğiyle gerçekleştirilen ve ülkemizin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaları hedeflenen ‘B2B Hosted Buyer Programı’nda bu yıl ilk kez hayata geçirilen online randevu sistemi ile katılımcılar yabancı satın alıcılarla fuar öncesi randevulaşarak onlarla standların da birebir görüşme imkanına sahip olacaklardır. 
 
Detaylı Bilgi İçin: http://www.travelturkeyexpo.com
 
YENİ FUAR ALANI, YENİ İMAJ
fuarizmir ile birlikte Travel Turkey İzmir’e yeni bir kimlik çalışması yapıldı. Travel Turkey İzmir’in logosu ve internet sitesi yenilendi. Fuarın yeni logosu İzmir’in antik kentleri Efes ve Agora’dan esinlenerek hazırlandı. 
Katılımcı ve ziyaretçi çalışmalarının hızla devam ettiği Travel Turkey İzmir’de, katılımcı firmaların yerleşim planlamaları da ürün gruplarına göre yapılıyor. fuarizmir’in B holünde tur operatörleri, seyahat acentaları, havayolu, rent a car, cruises, oteller, turizm merkezleri, uluslararası katılım, turizm ulaşım, otel ekipman, banka & sigorta & yazılım, turizm medya firmaları yer alırken; C holünde iller, belediyeler ve beldeler olacak. D holünde ise eşzamanlı ‘Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’ gerçekleşecektir.
Bu kongre İzmir’e yakışacak
 
Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı kapsamında bu yıl ilk kez Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’ne ev sahipliği yapacak. 
Gastronomi konusunda dünyanın önde gelen 24 kentin oluşturduğu Dünya Gurme Şehirler Ağı’nın (Reseau Delice) üyesi olan İzmir, bu yıl ilk kez Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı kapsamında Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’ne ev sahipliği yapacak. 
10- 11 ve 12 Aralık 2015 tarihlerinde fuarizmir’in D holünde düzenlenecek Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi; İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür Sanat İşleri Tic. A.Ş.  (İZFAŞ), İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (İzmir CVB), İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü (İEÜ) ve TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. AŞ. tarafından gerçekleştirilecek.
 
BU KONGRE İZMİR’E YAKIŞACAK
İzmir Ticaret Odası, Gaziantep Belediyesi, Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Hava Yollarının  Sponsorlar arasında yer aldığı ve dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirmek, yaşam kültürünün gastronomi ile ilişkisini ve bu ilişkinin bölge turizminin kalkınmasına etkisini tartışmak amacıyla düzenlenen kongre, İzmir’e yakışacak.
 
Birçok kültür ve inancın yeme içme alışkanlıklarının tarih boyunca coğrafyamızda katmanlar oluşturarak meydana getirdiği gastronomi geleneklerinin yerel ve bölgesel turizme etkisinin işleneceği Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’nde, oluşmuş ve oluşmakta olan gastro bölgeler, yeni gastronomi akımları ve gastronomi mirası konularına yer verilecek.
 
ENİNE BOYUNA “GASTRONOMİ” TARTIŞILACAK
Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’nin konu başlıkları arasında; Bölgesel turizm kalkınmasında coğrafik ve yerel gıda endikasyonlarının rolü, gastro bölgeler ve gastronomi destinasyonları, yerel ve bölgesel turizm gelişiminde mutfak  müzeleri, restoranlar, otel-restoranlar, konuk evlerinde gastronomi mirası üzerine stratejiler ve işbirlikleri, konaklama ve seyahat şirketlerinde kimlik ve miras, yeni gıda turizm ikonları: pazar yerleri, yenilikçi gıda marketleri, şarap turizmi, balık turizmi, yemek ve şarap rotaları, yaratıcı turizm ve gastronomi deneyimleri, yavaş akımlar: yavaş yemek, yavaş turizm, gastronomi turizmi, mutfak mirası politikaları, ulusal, bölgesel ve yerel kalkınma, gastronomi turizminin tanıtımı ve ticarileştirilmesi için kamu-özel ortaklıklar: dernekler, ürün kulüpleri, gastronomi ile ilişkili UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi, UNESCO Gastronomik Yaratıcı Şehirlerin Sürdürülebilir turizm politikaları ve stratejileri, kaliteli gıda turizminin güçlendirilmesinde ve geliştirilmesinde enstitü, dernek, vakıf, üniversiteler ve gastronomi akademilerinin rolü, uzmanlaşmış gastronomi turizmi acentaları, turizm gıda gelişiminde rehberlerin etkisi, yerel lokantalarda standartların geliştirilmesi, film, dizi ve televizyon programlarında gastronomi turizminin markalaşması ve promosyonu, gastronomi  turizminin promosyonunda medya ve sosyal medyanın rolü, gastronomi ve turizm ilişkisi, yerel mutfak turizm ilişkisi, yerel halkın gastronomi turizmine bakışı, bölge mutfağının otel mutfağına uygulanması ve seyahat işletmeciliğinde gastronominin önemi konuları detaylı olarak ele alınacak. 
 
Bu haber Yönetim tarafından eklendi ve 1903 kere okundu.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER SEKTÖRDEN HABERLERİ
  Travel industry focuses on refugee   TÜRK HAVA YOLLARI EMITT FUARINA KAT
  World Tourism Forum / 4 – 6 Şubat 2   Skalite Ödül Töreni
  2016 Çin Güney Havayolları Uluslara   TÜRSAB 22. Olağan Genel Kurulu
  Travel Turkey İzmir   Haliç için buluştular
  TÜRSAB Yeni Hizmet Binası Tanıtım T   MERSİN DÜNYA KENTLERİNİ AĞIRLADI
  Başaran Ulusoy'dan Seçim Öncesi Göv   Başaran Ulusoy'a Rotary Kulübü Dern
 
 
   
   
 
HALİL TUNCER
DENEYİMLERİMDEN
BAŞLARKEN
 
     
     
   
 
Başaran Ulusoy TURSAB Gen
Başaran Ulusoy Basın Açık
12.Turizm Zirvesi İstanbu
TURSAB Başkanı Ulusoy Röp
Seçimin Galibi Ulusoy ve
FLORANSA: MİCHELANGELO'NU
Başaran Ulusoy,TÜRSAB'a Y
ÖZBEKİSTAN MİLLİ KIYAFETL
EMNİYET KEMERİ ENGEL DEĞİ
Halil Tuncerin REHN Gezis
THY Uçuş Eğitim Merkezi A
Travel Turkey İzmir fuarı
Turizmin Nabzı Travel Tur
POMPEİ İTALYA'NIN VEZÜV
LEGACY OTTOMAN DA YAZA VE
Turizmin Nabzı Travel Tur
FRANSA TURİZM ARZINI TANI
THY, TGS'Yİ KURDU
Uluslararası Tunus Douz S
BESİM TİBUK NET HOLDİNG 2
GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTA
TÜRSAB Başkanı Başaran Ul
Başaran Ulusoy TURSAB Baş
İSTANBUL ŞEHİR TUR OTOBUS
Başaran Ulusoya İtalya Yı
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .Ertugrul Günay-Başaran Ulusoy

tijani haddad

Rohit Hangal-Sphere Travel Media

gujarat

hindistan

hindistan

hindistan

hindistan   Carlos Enrique Mayer Arjantin Turizm Bakanı Halil Tuncer

Başaran Ulusoy

Ali Onaran

tunus

murat dedeman nazire dedeman

Wyndham Oteller Grubu CEO'su Eric Danzinger

..
 

Tüm hakları Turizm Fotoğraf Sanatçısı Halil Tuncer'e (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Tasarım & Programlama netyanus.com.tr

Web Tasarım

Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni : HALİL TUNCER 0543 436 0144
İLETİŞİM: haliltuncer39@gmail.com, haliltuncerturizm@yahoo.com

Turizm Haber Sitesi