Halil TUNCER

Ana Sayfa| Künye | REKLAM | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

haliltuncerturizm.com
haberleri benden izleyin

Ana sayfa HABERLER   
EMNİYET KEMERİ ENGEL DEĞİL, ENGELLİ OLMAMAK İÇİNDİR.
EMNİYET KEMERİ ENGEL DEĞİL, ENGELLİ OLMAMAK İÇİNDİR.

Eklenme tarihi: 28.4.2011 22:06:34

 

 Renault, Total ve TTKÖD’nin Herkes İçin Güvenlik Uluslararası Afiş Yarışması’nda birinci olan Özel İzmir Efes Koleji 3A Sınıfı, Türkiye’yi Fransa’da anlamlı bir sloganla temsil edecek:

                 

 

    “Emniyet Kemeri Engel Değil, Engelli Olmamak İçindir”

Renault, Total Oil Türkiye ve Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nin 8’nci kez düzenlediği Herkes İçin Güvenlik Uluslararası Afiş Yarışması’nda Türkiye’nin ‘trafik elçisi’ öğrencileri belli oldu. “Emniyet Kemeri Engel Değil, Engelli Olmamak İçindir” diyen Özel İzmir Efes Koleji’nin 3A sınıfı, Türkiye’yi Fransa’da temsil edecek...

 

               


Renault, Total ve Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nin düzenlediği Herkes İçin Güvenlik Uluslararası Afiş Yarışması Türkiye Finali bugün İstanbul’da yapıldı. Bu yıl 8’nci kez gerçekleştirilen yarışmanın Türkiye birincisi ise Özel İzmir Efes Koleji’nin 3A şubesi oldu. Öğrencilerin Türkiye’yi Fransa’da temsil edecekleri afişin sloganı ise çarpıcı bir soruna ve sonuçlarına dikkat çekiyordu: “Emniyet Kemeri Engel Değil, Engelli Olmamak İçindir”.

            

               

Yarışmaya, yol güvenliği eğitiminde Türkiye’nin en uzun soluklu kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan Sokakta İlk Adımlar’dan yararlanan öğrenciler katılabiliyordu. Türkiye Birincisi öğrenciler, 27-29 Mayıs 2011 tarihlerinde Fransa’da Renault tarafından konuk edilecek ve Paris’te Eurodisneyland’de düzenlenecek olan Uluslararası Herkes İçin Güvenlik Buluşması’nda Türkiye’yi temsil edecekler.

 

            

 

İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde konuşan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, çocukların trafikte büyüklerden daha çok risk ve tehditle karşı karşıya olduklarını vurguladı ve şunları dile getirdi:

 

“Bundan 9 yıl önce yol güvenliği sorununun çözümü için çok temel bir karar aldık ve çocuklarımızı yollardaki risk ve tehditlere karşı eğitmeye başladık. İstatistikler,  Türkiye’de 0-9 yaş arası çocukların diğer yaş gruplarına göre iki kat daha fazla risk altında olduklarını gösteriyor. İşte “Sokakta İlk Adımlar” bu riski azaltma isteğiyle doğdu. Projemize başlarken, gelecekte Türkiye yollarının daha güvenli olmasını hayal etmiştik. Bu hayalin başrolünde de çocuklarımız vardı. Amacımız; onlara yol güvenliği bilincini aşılamak, trafikteki risklere karşı uyarmak ve trafikte başkalarının haklarına saygılı yurttaşlar olmalarına katkı sağlamaktı. Ve 9 yılın sonunda, bu projeden yol güvenliği açısından çok riskli 40 ilde, 800 bin öğrencimiz yararlandı. Bugün de, bu projemizle buluşan öğrencilerimizin birbirinden anlamlı afişlerini görüyor, çabamızın boşa gitmediğini görmekten de büyük mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımıza gelecek umudumuzu çoğalttkarı için teşekkür ediyorum.”

 

               

 

“Çocuklar güvenlik bilincini

çevrelerine de taşıyacak”

 

İbrahim Aybar’dan sonra söz alan TOTAL Oil IK ve İdari İşler Direktörü  Ayşe Ürgen de şöyle konuştu:

 

“Total Grubu olarak, eğitim projelerine destek vermek, çalıştığımız ülkelerde en önem verdiğimiz konulardan bir tanesidir ve Türkiye’de yol güvenliği ile ilgili olarak Renault’nun “Sokakta İlk Adımlar” projesine beş yıldır katılmaktan çok mutluyuz. Bu proje ile çocuklarımızın öğrendiklerini kendi hayatlarına yansıtmaları yanında, ailelerine ve çevrelerine de taşımalarını hedefliyoruz. Eğitim sırasında aldıkları bilgileri yorumlamalarına imkan veren bu afiş yarışması işte bu amaçla proje içindedir”.

 

                          

 

 

 

“Her yıl bir milyon kaza oluyor”

 

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Hitay Güner ise konuşmasında dünyada her yıl 1 mliyon insanın trafik kazalarında yaşamını yitirdiğini, Türkiye’de de her yıl 1 milyon trafik kazası olduğunu hatırlatarak, öğrencilere şöyle seslendi:

 

“Zaman düşündüğünüzden hızlı geçecek. Siz ileride ülkenin sorunlarını saptayan ve çözen kişiler olacaksınız.  Yol güvenliğine duyduğunuz bu ilginizi devam ettiriniz, çevrenizi daha bu günden etkilemeye başlayınız, sizden büyük de olsalar trafikte hatalı hareket edenleri her zaman uyarınız.  Böylece hem onları olası tehlikelerden uzaklaştırmış, hem de siz kendinizi daha bilinçli hazırlamış olursunuz..”

 

                        

 

“Okula güvenlik içinde gitmek”

 

Ana teması “Okula güvenlik içinde gidelim” olan yarışmaya, Sokakta İlk Adımlar proje uygulama okullarından toplam 745 afiş katıldı. Jürinin belirlediği diğer finalist okullar şunlardı:

İzmir Özel Tevfik Fikret İlköğretim Okulu (3A sınıfı), İstanbul Özel Denizatı İlköğretim Okulu (3E sınıfı), İstanbul Özel Balkan İlköğretim Okulu (3A sınıfı), Özel Antalya Koleji İlköğretim Okulu (3D sınıfı) ve İstanbul Okçu Musa İlköğretim Okulu (3B sınıfı).

 

                   

 

Herkes İçin Güvenlik Uluslararası Afiş Yarışması Ulusal Jürisi’nde bu yıl şu isimler yer aldı:


İbrahim Aybar (Renault Mais Genel Müdürü), Olivier Chalvon-Demersay (TOTAL Oil Türkiye Genel Müdürü), Hitay Güner (Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı), Muammer Yıldız (İstanbul Milli Eğitim Müdürü), Ayşenur Özturanlı (Çocuk ve Kent Derneği Başkanı), Cemalettin Gürsoy (Birleşik Sakatlar Federasyonu Başkanı), Meliha Okur (Sabah Gazetesi Yazarı), Jale Özgentürk (Radikal Gazetesi Ekonomi Müdürü), Hakan Güldağ (Dünya Gazetesi Yayın Yönetmeni), Nuran Çakmakçı (Hürriyet Gazetesi Eğitim Editörü), Özlem Yüzak (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı), Günseli Özen Ocakoğlu (Marketing Türkiye Dergisi Yayın Yönetmeni), Dursun Önal (Türkiye Sürücü Kursları Konfederasyonu Başkanı), Fügen Toksü (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı), Özgür Atanur (Doğan Egmond Çocuk Kitapları Genel Müdürü), Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin (Pediatrist, Pediatrik Nörolog), Yeşim Ayöz (Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği Başkanı), Erol Evgin (Sanatçı), Sami Güleçyüz (Fahri Trafik Müfettişleri Derneği Başkanı), Yusuf Ahmet Kulca (Umut Çocukları Derneği Başkanı).

 

                       

 

                       

 

                       

 
Bu haber Yönetim tarafından eklendi ve 13394 kere okundu.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER HABERLER HABERLERİ
  TÜROB XXII Genel Kurulu Toplantısı   FIJET 57.Kongresi Antalya da yapıld
  ROTANA ve DAP Yapı yeni otellerini   Rotana ve DAP Yapı ilk iki otelini
  NG Hotels Marriot International ile   İzmir Büyükelçiler Organizasyonu 2
  İzmir Büyükelçiler Organizasyonu 1   Gaziantep Büyükşehir Belediye Başka
  Japonya gıda firmaları istanbul da   Bekir Atacan İstanbul 2.bölge Ak pa
  ATO ve TÜGİAD ortak yatırımlar hede   ITB Berlin : Tuna Sınır ötesi işbir
 
 
   
   
 
HALİL TUNCER
DENEYİMLERİMDEN
BAŞLARKEN
 
     
     
   
 
Başaran Ulusoy TURSAB Gen
Başaran Ulusoy Basın Açık
12.Turizm Zirvesi İstanbu
TURSAB Başkanı Ulusoy Röp
Seçimin Galibi Ulusoy ve
FLORANSA: MİCHELANGELO'NU
Başaran Ulusoy,TÜRSAB'a Y
ÖZBEKİSTAN MİLLİ KIYAFETL
EMNİYET KEMERİ ENGEL DEĞİ
Halil Tuncerin REHN Gezis
THY Uçuş Eğitim Merkezi A
Travel Turkey İzmir fuarı
Turizmin Nabzı Travel Tur
POMPEİ İTALYA'NIN VEZÜV
LEGACY OTTOMAN DA YAZA VE
Turizmin Nabzı Travel Tur
FRANSA TURİZM ARZINI TANI
THY, TGS'Yİ KURDU
Uluslararası Tunus Douz S
BESİM TİBUK NET HOLDİNG 2
GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTA
TÜRSAB Başkanı Başaran Ul
Başaran Ulusoy TURSAB Baş
İSTANBUL ŞEHİR TUR OTOBUS
Başaran Ulusoya İtalya Yı
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. .Ertugrul Günay-Başaran Ulusoy

tijani haddad

Rohit Hangal-Sphere Travel Media

gujarat

hindistan

hindistan

hindistan

hindistan   Carlos Enrique Mayer Arjantin Turizm Bakanı Halil Tuncer

Başaran Ulusoy

Ali Onaran

tunus

murat dedeman nazire dedeman

Wyndham Oteller Grubu CEO'su Eric Danzinger

..
 

Tüm hakları Turizm Fotoğraf Sanatçısı Halil Tuncer'e (c) a aittir. İnternet sitemizdeki yazı, resim, video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.
Tasarım & Programlama netyanus.com.tr

Web Tasarım

Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni : HALİL TUNCER 0543 436 0144
İLETİŞİM: haliltuncer39@gmail.com, haliltuncerturizm@yahoo.com

Turizm Haber Sitesi